Aktualności

Członkowie

Dx-Info

Foto

Historia

Na pasmach

O nas

Stowarzyszenie Technika  


Club 3k  

Jubileusz Edwarda SP2JL.

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować kolegów, że w ostatnich dniach swoje 90 urodziny obchodził nasz kolega Mundek SP2JL. Swoją przygodę z krótkofalarstwem rozpoczął w bydgoskim radio-klubie LPŻ SP2KAE, gdzie pełnił funkcję kierownika radiostacji oraz wykładowcy na kursach krótkofalarskich. Swoją pierwszą licencję ze znakiem SP2JL otrzymał w maju 1957 roku i pod tym znakiem jest aktywny do dnia dzisiejszego na pasmach amatorskich.
W ostatni czwartek w trakcie spotkania klubowego otrzymał od kolegów wiele życzeń zdrowia i następnych 90 lat, a przy kawie i słodkościach Mundek dzielił się z mani opowieściami, wspomnieniami i anegdotami związanymi z minionym czasem.
Mundek jeszcze raz wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia, abyśmy jak najdłużej mogli spotykać się w klubowe czwartki.

       16 -17.09.2023 Spotkanie klubowe w ośrodku Piła Młyn.

W ostatni weekend spotkaliśmy się w sile 13 osób w ośrodku rekreacyjnym PIŁA MŁYN na skraju Borów Tucholskich położonym niedaleko (6 km) Gostycyna. Spotkanie rozpoczęło się w południe od zakwaterowaniem w sympatycznych drewnianych domkach (pokoje dwuosobowe) i wstępnego zapoznania się uczestników z atrakcjami sportowo-rekreacyjnymi przygotowanymi przez kierownictwo ośrodka. Po krótkim nic nie robieniu ok. godz. 14.00 zasiedliśmy na świeżym powietrzu do stołu celem spożycia powitalnego kociołka zupy gulaszowej, chleba własnego wypieku (SP2BW) ze smalcem własnego wyrobu
(SP2BE) i pozostałych rzeczy, które szybko na stole się pojawiły. Po pierwszym zaspokojeniu głodu udaliśmy się na wycieczkę, nad jezioro gdzie część kolegów wykazała umiejętnościami pływackimi, a ok. godz. 16,00 przyszedł czas na słodki podwieczorek. Tort okolicznościowy był głównym punktem tej części spotkania. Dyskusje, opowieści, wspomnienia dawnych lat i wymiana doświadczeń doprowadziły nas w dobrym zdrowiu do godz. 18.30 kiedy to skorzystaliśmy z pyszności przygotowanych na grill-u. Przy ognisku bawiliśmy się do późnych godzin nocnych.
Kolega Roman SP2DDX zadbał o uruchomienie stacji klubowej ( FTdx3000, W3DZZ i komputeryzacja). Każdy z kolegów mógł wykazać się swoimi umiejętnościami operatorskimi. Dzień następny powitaliśmy w dobrej formie zdrowotnej skoro świt o godz. 9.00 bogatym i pysznym śniadaniem. Po posileniu się, celem spalenia nadmiernych kalorii udaliśmy się na wycieczkę nad rzekę Brdę. Trasa była z górki i pod górkę, tak że każdemu udało się spalić 2-5 kalorii.
Na koniec szczególne podziękowania dla kol. Pawła SP2EWR za przygotowanie i fantastyczne przeprowadzenie naszego spotkania.
W imprezie udział wzięli: Tobiasz SP2BE, Wojciech SP2BW, Roman SP2DDX, Norbert SP2DNT, Darek SP2DUS, Paweł SP2EWR, Andrzej SP2FTL, Andrzej SP2GJI, Janusz SP2JNB, Rysiek SP2KC, Miłosz SP2MIL, Waldek SP2RXH  i Olek SP2UKA.

 

                                                   Więcej ...

 

      W dniu 14 września br przyjęliśmy w poczet członków Klubu kol. Ryszarda SP2 04628.

 

        Program TVP  Bez barier - SP2PBY w Ośrodku Braile`a

ŁOŚ 2023 przeszedł do historii. W dniach 25-28 maja odbyło się coroczne spotkanie krótkofalowców, na styku województw łódzkiego, śląskiego i opolskiego w skrócie ŁOŚ. W tegorocznej edycji nasz klub reprezentowali koledzy Tobiasz SP2BE, Darek SP2DUS i Andrzej SP2GJI. Impreza, trzeba przyznać ze wszech miar bardzo udana, mimo wcześniejszych problemów, stworzonych przez jak można przypuszczać niezbyt psychicznie sprawnych kolegów „krótkofalowców”. Sporządzona została dokumentacja fotograficzna, aby przybliżyć warunki spotkania na łące, zakwaterowania i wyżywienia w zajeździe „Złota kaczka”.

                                           Więcej ...                            Zdjęcia SP2GJI  

        SPDXC RTTY - 2023.

WYNIKI SP DX CONTESTU - SSB. 
Tegoroczny SP DX Contest w związku z wydarzeniami na Ukrainie, decyzją organizatorów odbył się bez udziału stacji z Rosji i Białorusi. Niewątpliwie zmniejszyło to możliwości ilościowe szczególnie na niskich pasmach. Na podstawie danych Komisji Zawodów w zwodach wzięło udział 852 stacji polskich 
oraz 1303 stacji ze świata. Klub nasz reprezentowany przez Andrzeja SP2GJI z mocno okrojonymi 
możliwościami antenowymi i problemami z energią elektryczną nawiązał 91 QSO uzyskując 3640 punktów.

        SP2BW  stacja polowa 40 m - Tumiany.

                                                                                          Zdjęcia i video - SP2BW        

  

09.05.2023 sekcję młodzieżową SP2PBY przy K-P nr 1 im. L. Braille'a odwiedziła ekipa redaktorów z bydgoskiego oddziału TVP. Spotkanie to było częścią szerokiej akcji informacyjnej mającej na celu zaprezentowanie bogatego pakietu zajęć pozalekcyjnych proponowanych swoim wychowankom przez K-P SOSW. Młodzież zaprezentowała ideę naszego hobby i udzieliła wywiadów. Całość spotkania uwieńczono pamiątkowymi zdjęciami.
                                 Bez Barier - Program TVP
 

                                                                 Zdjęcia - SP2GJI

Więcej ...

 

          

                            Aktualności z roku 2022  2021  2020  2019  2018   2017  2016  2014

 
 

©SP2DDX