Dx-Info

Na pasmach

Stowarzyszenie Technika

Club 3k                                            Dyplomy uzyskane przez Klub w 2021 roku.

NOWY SPRZĘT.

Dzięki uprzejmości i hojności darczyńców mogliśmy wyposażyć operatornię Sekcji Młodzieżowej naszego Klubu w Kujawsko-pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Bydgoszczy w nowy sprzęt informatyczny. Zakupiliśmy nowy komputer DELL 9020 z procesorem i5-4690 3,5GHz, z pamięcią RAM 16GB, z dyskiem SSD 256GB, z systemem WINDOWS 10 oraz dwoma portami RS-232. Chcąc pomóc dzieciakom słabo widzącym zastosowaliśmy monitor firmy HIKVISION DS-D5043QE o przekątnej ekranu 43 cale. Myślimy, że operatorzy będą zadowoleni.

Akcja dyplomowa.

Dobiega końca trwająca od 1 lutego do 18 lutego, zorganizowana przez włoski klub CONERO RADIO TEAM akcja dyplomowa pod nazwą „4 NOŻNE ANIOŁY” poświęcona psom ratownikom.  Klub CRT oprócz rozlicznych działalności krótkofalarskich zajmuje się również prowadzeniem i finansowaniem z pieniędzy darczyńców schronisk i przytułków dla bezdomnych zwierząt, głównie psów. Wymyślony przez nich dyplom, oprócz rozrywki, jest także kampanią uświadamiającą przeciwko złemu traktowaniu i porzucaniu psów.

Jako klub wzięliśmy udział w tej akcji dyplomowej spełniając warunki do uzyskania wyżej pokazanego dyplomu. Ranking na dzień 17.02.2021 poniżej.

Obsługa informatyczna tej akcji dyplomowej jest na bardzo wysokim poziomie realizowana przez Marco IU0FBK http://www.diplomiradio.it . Łączności oraz punktacja zapisywane są      w czasie rzeczywistym, również na bieżąco prowadzony jest cluster oraz bardzo dużo różnego rodzaju klasyfikacji i statystyk. Ciekawostką jest również to, że za każde QSO na bieżąco wysyłane są drogą mail-ową karty QSL. Wiele informacji i regulaminy można znaleźć na stronie www.crt.red .

Aktualności z roku :2020  2019  2018  2017  2016  2014